rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

Weekend w Budapeszcie (City Break)

Węgierski Budapeszt leży nad Dunajem, na skraju Wielkiej Niziny Węgierskiej. Uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast europejskich – jego popularne określenie to Perła Dunaju.

Weekend w Budapeszcie?

Do charakterystycznych miejsc w Budapeszcie należy Wzgórze Zamkowe, gdzie mamy Zamek Królewski, najstarszą część miasta ze starówką i średniowiecznymi rzeźbami. Poza tym warto obejrzeć kościół Macieja (oficjalna nazwa – Kościół pod wezwaniem Przenajświętszej Maryi Panny), w którym będziemy mogli podziwiać piękne freski z XIX wieku i 96 – metrową kopułę z mozaiką przedstawiającą Boga Ojca.

Spędzając weekend w Budapeszcie warto odwiedzić liczne tereny zielone i wypoczynkowe. Do takich należy Wyspa Małgorzaty, gdzie znajduje się centrum sportowe (kąpielisko publiczne, kompleks basenów olimpijskich), ale i liczne zabytki, m. in. ruiny kościoła Franciszkanów i Dominikanek.

Węgierska kuchnia to przede wszystkim sycące potrawy. Będąc w Budapeszcie, mamy okazję spróbować słynnego węgierskiego gulaszu, zupy rybnej czy rosołu Ujhazy. Ze słodkich przysmaków możemy skusić się na strudlę nadziewaną wiśniami, twarogiem, makiem, ciasto smoleńskie i kluski z twarogiem.

Hotel w Budapeszcie, przelot do Budapesztu. Jak w łatwy sposób znaleźć ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na City Break w Budapeszcie w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Budapeszcie i najbliższej okolicy oraz przelot do Budapesztu (lotniska w pobliżu Budapesztu). Możesz też oczywiście w polu do wpisać dowolny inny region obejmujący City Break.

Pogoda - Węgry, Budapeszt

Dziś 28.02wt 01.03śr 02.03czw 03.03pt
Słabe Słabe Częściowe zachmurzenie Częściowe zachmurzenie

12°C 7°C

15°C 6°C

11°C 4°C

11°C 3°C

13°C 6°C
Wiatr 10 km/h Deszcz
0.1 mm
Wiatr 25 km/h Deszcz
0.0 mm
Wiatr 22 km/h Deszcz
10.3 mm
Wiatr 22 km/h Deszcz
1.9 mm
Wiatr 15 km/h Deszcz
0.0 mm

, ,

Comments are closed.