Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Zwiedzanie Aten

Ateny to miasto, w którym przeszłość istnieje równolegle z teraźniejszością i przyszłością. Prawie nigdzie, poza Rzymem, nowoczesność i starożytność nie współistnieją tak bezkonfliktowo. Najłatwiej o tym przekonać się w malowniczej dzielnicy Plaka, rozciągającej się Akropolem i ateńskim „city” — w tej części miasta zabytkowe budynki stoją na fundamentach pamiętających czasy starożytności. To zarazem dzielnica tawern, których stali bywalcy są uosobieniem greckiego charakteru: pogody ducha, beztroski i umiejętności zamieniania każdego wieczoru w małe święto.

Co warto zwiedzić w Atenach?

W Atenach nie wolno nie zobaczyć: Akropolu i Muzeum Akropolu, Propylejów, Partenonu (świątynia Ateny), Areopagu, Agory, Teatru Dionizosa (najsłynniejszy grecki teatr), Wieży Wiatrów (zbudowana na planie ośmiokąta, pierwotnie poświęcona bogom wiatru, później przekształcona w dzwonnicę bizantyjskiego kościoła), świątyni Zeusa Olimpijskiego, Łuku Hadriana i Kapnikarei (kościół z XI wieku). Nie wolno też ominąć Plaki, choćby po to, by zrobić przerwę w zwiedzaniu starożytnych zabytków i przyjrzeć się Atenom współczesnym. Warto także wybrać się przynajmniej na kilka wycieczek w najbliższe okolice Aten: do Wrawrony z ruinami świątyni Artemidy, na Przylądek Sunion z ruinami świątyni Posejdona, do parku narodowego w otoczeniu góry Parmita, do jaskinii w Paianii, a także na chwilę oddechu do plażowych miejscowości po drugiej stronie półwyspu: Nea Makri, Rafina, Artemis.

Wydarzenia w Atenach

Ateny mają dla każdego coś miłego. Dla miłośników natury — wiosenną „paradę kwiatową”; dla miłośników sztuki — lipcowy Festiwal Ateński (cykl koncertów oraz przedstawień teatralnych i tanecznych); dla miłośników sportu — czerwcowy Rajd Akropolu; dla miłośników fotografowania — listopadowy festiwal Photo Athens; dla miłośników starożytności — letnie spektakle „światło i dźwięk” na Akropolu i antyczne spektakle teatralne w ruinach w Pireusie; dla miłośników rocka — festiwal Rockwave; dla miłośników folku — festiwal tańca tradycyjnego i wiele, wiele innych atrakcji.

, , , , ,

Comments are closed.