rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

Weekend w Sztokholmie (City Break)

Sztokholm jest nazywany „Wenecją Północy” lub „miastem na wodzie”, co ma związek z jego urokliwym położeniem na czternastu wyspach połączonych kilkudziesięcioma mostami. Usytuowany na Półwyspie Skandynawskim, stykaja się od zachodu z jeziorem Malaren, zaś od wschodu z Morzem Bałtyckim.

Weekend w Sztokholmie?

Będąc tam na wakacjach, warto udać się do Zamku Królewskiego, zabytkowej rezydencji królewskiej z XVII wieku. W pałacu znajduje się kilkaset komnat, m.in. gabinet króla Oskara II, oraz skarbiec z insygniami królewskimi. Poza tym jest tu piękne Stare Miasto, gdzie pierwsze osady handlowe pojawiły się już w XIII wieku. Teraz można oglądać średniowieczne i renesansowe budynki (m. in. gotycką katedrę z fragmentami z XII wieku) oraz przechadzać się po małych, brukowanych uliczkach. Spędzający weekend w Sztokholmie fani muzeów też nie będą zawiedzeni – w Sztokholmie mamy ich wiele: Muzeum Średniowiecznego Sztokholmu, Muzeum Miejskie czy bardziej oryginalne – Muzeum Okrętu „Waza”.

Ciekawostką jest to, że na terenie Sztokholmu znajduje się kilka obiektów wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa Narodowego UNESCO: szwedzka osada Hovgarden z VIII wieku, zabytkowy cmentarz Skogskyrkogarden i Pałac Drottningholm.

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz znaleźć interesującą Cię ofertę wyjazdu na city break w Sztokholmie w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpisać lotnisko startowe, podasz daty wylotu i przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Sztokholmie i najbliższej okolicy oraz przelot do Sztokholmu (lotniska w pobliżu Sztokholmu). W polu wyszukiwarki można też wpisać inny region.

, ,

Comments are closed.