Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

Loty do Reykjaviku

Reykjavik/ fot. http://www.pinterest.com/pin/337488565797282035/

Reykjavik/ fot. http://www.pinterest.com/pin/337488565797282035/

Reykjavik to stolica i największe miasto Islandii, jest ono położone w zachodniej części kraju, nad zatoką Faxa. Historia tego miejsca sięga roku 874 kiedy to norwescy osadnicy postanowili wznieść osadę na terenie dzisiejszego miasta. Nazwano ją Reykjavík, co w języku islandzkim oznacza “dymiąca zatoka”, swoją nazwę zawdzięcza okolicznym gejzerom i gorącym źródłom. W 1786 roku osadzie przyznano prawa miejskie. Obecnie jest ośrodkiem politycznym, gospodarczym i kulturalnym Islandii. Ta kosmopolityczna metropolia zadziwia kontrastami, w której nowoczesna zabudowa przemieszana jest z drewnianymi domkami oraz surowymi, ale pięknymi krajobrazami.

Jak przystało na europejską stolicę, Reykjavik ma do zaoferowania turystom szeroką gamę atrakcji. Od muzeów, teatrów i galerii, poprzez urokliwe kafejki i restauracje, aż do luksusowych hoteli i sklepów. Jednak szczególnie interesujące i jednocześnie cieszące się największą popularnością wśród przyjezdnych jest geotermalne spa Błękitna Laguna, to prawdziwy skarb natury, umożliwiający kąpiel w gorącej, niezależnie od pory roku, wodzie, której sole mają szereg właściwości zdrowotnych. Miłośnicy zabytków powinni natomiast poświęcić czas na zwiedzenie symbolu Reykjavik jakim jest, górujący nad miastem, monumentalny kościół Hallgrímskirkja. Będąc tam warto wjechać na kościelną wieże, z której roztacza się piękna panorama. Pozostałe obiekty godne uwagi to Katedra Dómkirkjan, Bazylika katedralna pod wezwaniem Chrystusa Króla oraz budynki instytucji rządowych, które wyróżniają się wyjątkowo ciekawą architekturą.

Osoby gotowe na kulinarną przygodę powinny skosztować specjałów lokalnej kuchni. Różni się ona zasadniczo od większości europejskich, a jej dania bazują głównie na potrawach rybnych. Z czego najpopularniejszym jest hakarl, czyli zgniłe mięso rekina.

Kiedy do Reykjaviku?

Od jesieni aż do wiosny w Reykjaviku jest zimno, wietrznie i przede wszystkim szybko robi się ciemno, dlatego zdecydowanie najlepszym okresem na pobyt jest sezon letni, trwający od czerwca do końca sierpnia. Jest wtedy najcieplej, chociaż mimo wszystko temperatury oscylują wtedy w granicach zaledwie 15 stopni Celsjusza.
Wydarzeniem, które warto mieć na uwadze podczas planowania wyjazdu jest organizowany pod koniec września Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Reykjaviku. Jest to, goszczący co roku międzynarodowe sławy kinematografii, jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Europie.

Reykjavik loty – praktyczne informacje

Loty do Reykjaviku z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Wizz Air. Ceny lotów do Reykjaviku z Polski wahają się od 613 do 1226 PLN. Loty do Reykjaviku realizowane są takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Reykjaviku

W Reykjaviku są dwa lotniska Saint Thom i Sung Shan.


,

Comments are closed.