rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

01 gru 2023
03 gru 2023
Dodaj następny pokój

Machu Picchu, Peru

Machu Picchu. Pod tą magiczną nazwą kryje się szczyt w Peru, na którym znajduje się najlepiej zachowane miasto Inków, położone na wysokości prawie 2500 m. n.p.m. Z nieznanych powodów opuszczone po niespełna stu latach zamieszkiwania go przez inkaską ludność, do dziś okryte aurą tajemicy, stanowi niezwykle atrakcyjną opcję wyjazdu. Co więcej, w roku 2011 minęło stulecie odkrycia Machu Picchu, pierwszy dotarł tam w 1911 r. amerykański uczony, Hiram Bingham.

Machu Picchu – dla kogo?

Na pobyt w mieście Inków konieczne jest przeznaczenie przynajmniej dwóch pełnych dni (z noclegiem w Aquas Callentes), aby móc zaplanować poranne wyjście na szlak, prowadzący do szczytu. Jednym z najpiękniejszych miejsc jest Wayna Picchu (zwane też Huayna Picchu). Rozciągają się stamtąd tak spektakularne widoki, że jeśli poświęcimy energię na wejście tam, na pewno nie pożałujemy. Wierzy się, że w tym miejscu mieszkał kapłan Inków z lokalnymi dziewicami.

Przy zachodniej granicy Machu Picchu znajduje się Brama Słońca (Sun Gate), znana także jako Intipunku. Są to dwa kamienie usytuowane w ten sposób, że podczas przesilenia letniego i zimowego, światło słoneczne oświetla je w taki sposób, że sprawiają wrażenie laserów.

Machu Picchu znajduje się w odległości 112 km od Cuzco, niegdysiejszej stolicy Inków, obecnie trzystutysięcznego miasta, w którym znajduje się wiele niezwykłych obiektów kultu. Ma tam również swoje muzeum m.in. sztuka prekolumbijska oraz …kakao! Z Cuzco właśnie wyrusza pociąg (osobowy lub turystyczny), który zawiezie nas na szczyt Machu Picchu. Co ciekawe, jest to jedna z najwyżej położonych kolei na świecie.

Będąc w Peru nie można nie udać się do Pisac, małej miejscowości oddalonej o 35 km od Cuzco. Jednak pod warunkiem, że wybierzemy się tam w niedzielę. Dlaczego? Miasteczko w tym dniu żyje odbywającym się tam co tydzień targiem, na którym można kupić dosłownie wszystko, od ręcznie wyrabianych glinianych naczyń po kapelusze, czy swetry.

Ollantaytambo, twierdza położona 75 km od Cuzco, stała się dzisiaj nowoczesnym miastem, na przykładzie którego można zaobserwować, jak zasymilowała się dzisiejsza kultura z tajemnicami Inków.

W drodze z Cuzco do Ollantaytambo nie sposób nie zatrzymać się w kopalni soli Salinas de Maras, czy oddalonego o 9 km Moray, miejsca, w którym znajdują się ogromne tarasy rolnicze, założone przez Inków, nawadniane za pomocą niezwykle skomplikowanego systemu nawadniającego.

To tylko część atrakcji, które mogą urozmaicić podróż do Peru. Cztery lata temu Machu Picchu zostało uzanane za jeden z siedmiu cudów świata, choćby z tego powodu warto wybrać się tam w cudowną, można powiedzieć, wyprawę!

Hotel w Machu Picchu, przelot do Machu Picchu. Jak w łatwy sposób znaleźć ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu do Machu Picchu w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Machu Picchu i najbliższej okolicy oraz przelot do Machu Picchu (lotniska w pobliżu Machu Picchu).

, ,

Comments are closed.