Wyjątkowe miejsca

rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

25 wrz 2023
27 wrz 2023
Dodaj następny pokój

Wyjątkowe miejsca

Yosemit

Yosemite 

Park Narodowy położony w USA, w środkowej Kalifornii, na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada. Należy do niego również Yosemite Valley, czyli Dolina Yosemite, która była kiedyś domem Indian. Zajmuje powierzchnię 3081 km2. Park pełen jest różnorodnej fauny i bogatej flory.

 

 

usa-park-narodowy-yellowstone - wersja blog

Yellowstone 

Najstarszy na świecie park krajobrazowy położony w USA, na terenie Wyoming, Montana i Idaho. Na jego całym terenie występują liczne gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, fumarole i wodospady.

 

 

 

usa-park-narodowy-the-bryce-canyon - wersja blogBryce

Położony w południowo-zachodniej części stanu Utah w USA Park Narodowy, który zajmuje około 145 km2 powierzchni. Tworzą go niesamowite formacje skalne w kolorze od żółtego, poprzez pomarańczowy, aż do czerwonego, tworzące niemal amfiteatr wyrzeźbiony przez erozję.

 

 

usa-park-narodowy-zion - wersja blog

Zion 

Park Narodowy USA, położony w południowo-zachodniej części stanu Utah. Jego teren pokrywają liczne urwiska skalne, wodospady i rzeki. Zbudowany jest ze skał piaskowcowych, które tworzą malownicze formy skalne, podobne do zamków i iglic. Przez park przebiega dolina Rzeki Dziewiczej.

 

 

usa-monument-vally - wersja blogMonument Vally 

Jest to dolina położona na granicy stanów Utah i Arizona w USA. Popularność zyskała ze względu na kręcone w niej westerny Johna Forda, dzięki którym stała się tłem filmowym dla wielu innych produkcji telewizyjnych.

 

 

usa-park-narodowy-grand-canyon - wersja blogGrand Canyon 

Jeden z najsłynniejszych Parków Narodowych w USA, położony w stanie Arizona. Jego teren rozciąga się na przełom rzeki Kolorado, uważanej za jeden z naturalnych cudów świata. Park obfituje w bogatą szatę roślinną i ciekawe gatunki zwierząt.

 

 

 

usa-antelope-canyon - wersja blogAntelope Canyon 

Znajdujący się na terenie rezerwatu Indian Kanion, jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów. Powodem jest nie tylko łatwy do niego dostęp, ale przede wszystkim niesamowity wygląd i koloryt skał. Został on wyrzeźbiony przez sezonowy strumień Antelope Creek, który wpływa do jeziora Powell.

 

 

kanada-wodospad-niagara - wersja blogNiagara 

Położony na terytorium Kanady, słynny jak sama nazwa wskazuje dzięki rzece Niagara, która w połowie drogi rozwidla się na dwa koryta i spada tworząc wodospad. Widok ten robi piorunujące wrażenie i co roku przyciąga coraz więcej turystów.

 

 

chile-wyspa-wielkanocna - wersja blogWyspa Wielkanocna 

Jedna z niewielu wysp na świecie, która posiada naturalne muzeum na powietrzu. Jest bowiem miejscem w którym pierwotni mieszkańcy wyrzeźbili niezwykłe, monumentalne posągi, usytuowane na całej wyspie. Robią one piorunujące wrażenie na każdym kto ma okazję je zobaczyć.

 

 

Galapagos - wersja blogGalapagos

Tzw. Wyspy Żółwie, należące do Ekwadoru. Zostały rozsławione przede wszystkim dzięki Teorii Ewolucji Darwina, który nie raz dla przykładu podawał zjawiska dziejące się właśnie na archipelagu.

 

 

Wybierz się na wirtualną wycieczkę po Parku Narodowym Yellowstone

,

Comments are closed.