rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

28 wrz 2023
30 wrz 2023
Dodaj następny pokój

Galapagos, Wyspy Żółwie

Archipelag wysp na Pacyfiku, należących do Ekwadoru, w skład którego wchodzi 19 wysp oraz kilka mniejszych wysepek. Na początku była to jedna duża wyspa, która nigdy nie miała połączenia z lądem, wyłoniła się z morza. Nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa “galápago” (“żółw”), co związane jest z występowaniem na wyspach największych żółwi na świecie, słoniowych.

Wyspy Galapagos – dla kogo?

Jest to jeden z najaktywniejszych obszarów wulkanicznych na świecie. Stanowi część systemu parków narodowych, znajdujących się na obszarze Ekwadoru. Na Galapagos temperatura rzadko przekracza 27 stopni Celsjusza. Rozróżnia się dwie pory roku: suchą (lipiec-grudzień) i deszczową (styczeń-czerwiec).

 

Galapagos jest rajem dla osób zafascynowanych fauną, ponieważ występuje tam prawie setka niespotykanych gatunków zwierząt, z czego ogromna większość nie występuje nigdzie indziej. Są to m.in. legwany, gekkony, żółwie, kormorany czy zięby.

 

Od ponad 30 lat wyspy Galapagos znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Ciekawą przygodą może być podróż do miejsca, które zainspirowało i dostarczało argumentów Darwinowi do sformułowania teorii ewolucji i napisania pracy o pochodzeniu gatunków i doborze naturalnym. Zatem nie ma na co czekać!

Hotel na Galapagos, przelot na Galapagos. Jak w łatwy sposób znaleźć ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na Galapagos w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel na Galapagos i najbliższej okolicy oraz przelot na Galapagos (lotniska w pobliżu Galapagos).

, ,

Comments are closed.