rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

06 kwi 2020
08 kwi 2020
Dodaj następny pokój

Wyspa Wielkanocna, Chile

Jest to najbardziej odizolowane miejsce na Ziemi (2000 km do najbliższej wyspy i dwa razy tyle do większego lądu), wyspa należąca do Chile, niewielkich rozmiarów (długość to ok. 15 km, szerokość – ok. 20 km). Naprawdę nazywa się Rapa Nui, przydomek “wielkanocna” zyskała wtedy, kiedy to pierwszy Europejczyk, właśnie w niedzielę wielkanocną, postawił na niej swoją stopę.

 

Wyspa Wielkanocna – dla kogo?

Chyba każdemu z nas Wyspa Wielkanocna kojarzy się z “moai”, posągami sporządzanymi przez mieszkańców wyspy ze skał pochodzenia wulkanicznego. Co ciekawe, każda z figur wyciosana jest z jednego kamienia, a przecież ważą po kilkanaście, kilkadziesiąt ton i mają wysokość kilku metrów!

Na wyspie znajduje się jedno miasto, jest nim Hanga Roa. Właśnie do tego portu dobijają statki, przypływające na Rapa Nui. Warty zobaczenia jest wypełniony wodą krater wulkanu Rano Kao oraz wioska ceremonialna Orongo, w której czciło się człowieka-ptaka. Zachowało się także miejsce, gdzie wykuwano figury – ogromny krater Rano Raraku.

Jeśli chcecie pojechać do miejsca niezwykłego, owianego tajemnicą, a także poczuć się jak Thor Heyerdahl, norweski odkrywca, który zasłynął wyprawą Kon Tiki, to podróż do Rapa Nui jest właśnie dla was!

Hotel na Wyspie Wielkanocnej, przelot na Wyspę Wielkanocną. Jak w łatwy sposób znaleźć ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na Wyspę Wielkanocną w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel na Wyspie Wielkanocnej i najbliższej okolicy oraz przelot na Wyspę Wielkanocną (lotniska w pobliżu Wyspy Wielkanocnej).

, ,

Comments are closed.