rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

28 wrz 2023
30 wrz 2023
Dodaj następny pokój

City Break w Sankt Petersburgu

Zapaleni turyści, zafascynowani zabytkami zazwyczaj udają się na zachód Europy. Jednak nie sposób pominąć również wschodnią perełkę jaką jest rosyjski Sankt Petersburg. Miasto Fiodora Dostojewskiego, sugestywnie opisane przez niego w opowiadaniu „Białe Noce” co roku odwiedza około 4 miliony turystów – dwa razy więcej niż stołeczną Moskwę.


Położony w delcie Newy, nad Zatoką Fińską Sankt Petersburg przez przeszło 200 lat (w okresie 1712-1918) był stolicą Rosji. Choć dziś już nie pełni tej funkcji, to jednak wciąż jest jednym z ciekawszych miast świata – zgodnie z rankingiem UNESCO Sankt Petersburg zajmuje ósme miejsce na liście najatrakcyjniejszych miast świata.

City Break w Sankt Petersburgu – atrakcje

Wizytówką miasta, w którym swoją niezwykłą historię ma niemal każdy budynek, są położony nad Newą Pałac Zimowy, wzorowany na Wersalu Peterhof z 144 fontannami, Carskie Sioło, w którym obejrzeć można rekonstrukcję zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach Bursztynowej Komnaty.
W Sankt Petersburgu mieści się również największe muzeum świata – w 400 salach Ermitażu znajduje się imponująca kolekcja składająca się z 3 milionów dzieł sztuki. Wrażenie robią również inne liczby – w Sankt Petersburgu jest ponad 200 muzeów, 45 galerii oraz 80 teatrów.

Według legendy Petersburg miał przetrwać trwające 900 dni oblężenie dzięki „Miedzianemu jeźdźcowi” – pomnikowi Piotra I na koniu, który w centrum miasta stoi po dziś dzień i jest kolejną atrakcją miasta ruchomych mostów i białych nocy.

Hotel w Sankt Petersburgu, przelot do Sankt Petersburgu – gdzie szukać najlepszych ofert?

Serwis bluesky.pl pozwala znaleźć najlepsze oferty wyjazdu city break w Sankt Petersburgu. Można dowolnie wybrać liczbę osób i termin wyjazdu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” lotnisko startowe, planowane daty wylotu i przylotu. Serwis bluesky.pl  znajdzie hotel w Sankt Petersburgu i inne hotele w okolicy oraz przelot do Sankt Petersburgu (lotniska w pobliżu Sankt Petersburgu). Można wybrać też inne miasto na spędzenie niezapomnianego weekendu.

, ,

Comments are closed.