rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

01 gru 2023
03 gru 2023
Dodaj następny pokój

Gorące Plaże na Dominikanie

Drugie, co do wielkości, po Kubie, państwo na Morzu Karaibskim. Znajduje się na wyspie Haiti, dzieląc z państwem o tej samej nazwie jej teren. Jednak Dominikana zajmuje większą część, bo aż 2/3 wyspy Haiti, której powierzchnia wynosi 48 730 km². Chyba każdemu Dominikana kojarzy się z szerokimi, piaszczystymi plażami, niekończącymi się gajami palmowymi i codziennie idealną pogodą.

Gorące Plaże Dominikany – dla kogo?

Wyspa bogata jest w osiem pasm górskich, razem z najwyższym szczytem Karaibów – Pico Duarte. Egzotyczną różnorodność fauny i flory możemy podziwiać w parkach narodowych Kordyliery Środkowej. Wybrzeża Dominikany porośnięte są przez lasy namorzynowe, których splątane korzenie dają schronienie czaplom i pelikanom. W wodach zatoki Samana od czasu do czas można ujrzeć nawet wieloryby.

Popularność Dominikany od lat utrzymuje się na niezwykle wysokiej pozycji. Wyspa słynna jest przez wszystkim zw swoich szerokich, rozległych plaż, białego piasku i dużych muszli. Słysząc nazwę Wybrzeże Kokosowe, a jest to region Dominikany, na samą myśl przychodzą jedynie monumentalne palmy, których potężne liście uginają się pod ciężarem kokosów pełnych mleka kokosowego. W bliskim sąsiedztwie plaż znajduje się duża baza turystyczna, między innymi miejscowości takie jak: Puerto Plata i Punta Cana. Prócz błogiego lenistwa na plaży, można skorzystać z innych form aktywności jak windsurfing, nurkowanie czy golf.

Santo Domingo to stolica Dominikany. Warto wybrać się tam bym zasmakować chodź przez chwilę wielkomiejskiego życia wyspy. Według niektórych jest to również miejsce spoczynku prochów Krzysztofa Kolumba. Koniecznie trzeba zobaczyć katedrę Basilica Menor oraz Casas Reales, czyli dawne siedziby królewskiego rządu i administracji wyspy. Z okazji 500 rocznicy przybycia Kolumba na wyspę wzniesiono pomnik w kształcie latarni morskiej o nazwie Faro a Colon.

Niebagatelną rolę w popularności Dominikany pełni również gościnność i otwartość mieszkańców wyspy. Starają się oni zawsze przekazać niezwykłą energię i radość przybyszom, czym niezwykle mogą umilić pobyt.

Hotel na Dominikanie, przelot na Dominikanę. Jak w łatwy sposób znaleźć ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu na Dominikanę w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel na Dominikanie i najbliższej okolicy oraz przelot na Dominikanę (lotniska w pobliżu Dominikany).

, ,

Comments are closed.