Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Air China

Air China informacje ogólne

Rok założenia: 1988

Flota: ponad 200 samolotów typu Boeing, Airbus i Comac

Trasy: ponad 100 destynacji w Ameryce, Azji, Europie, Australii

Symbol IATA: CA

Alians: Star Alliance

Główna siedziba: Pekin

Air China historia

Air China powstały w 1988 roku, rozwijały się intensywnie na przestrzeni lat, a dziś linie znajdują się w pierwszej dziesiątce największych przewoźników lotniczych (w 2009 przetransportowały ponad 41 mln pasażerów). W ponad połowie są własnością państwa, około 40 % udziałów ma spółka China National Aviation Holding Company. Od grudnia 2007 roku linie lotnicze należą do międzynarodowego sojuszu Star Alliance.

Air China sieć połączeń

Chiński przewoźnik obsługuje zarówno trasy krajowe, jak i międzynarodowe. Pasażerowie mogą latać do Azji (Chiny, Indie, Wietnam, Hong Kong, Tajlandia, Singapur, Indonezja, Japonia, Kuwejt, Macau, Malezja, Mongolia, Myanmar, Nepal, Korea Północna i Południowa, Pakistan, Turcja), Europy (Austria, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Rosja, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Polska – Warszawa), Ameryki Północnej (Kanada, Stany Zjednoczone), Południowej (Brazylia) oraz Australii.

Air China usługi

Od 2000 roku air china jest partnerem programu Miles&More, w którym podróżni mogą zdobywać punkty za korzystanie z ofert linii i wymieniać je na promocyjne usługi, między innymi tańsze bilety. Dodatkowo pasażerowie mają unikatowy program Air China Phoenix Miles, który działa na podobnej zasadzie jak Miles&More. O poziomie oferowanych usług świadczą liczne nagrody, którymi laureatem został chiński przewodnik, między innymi trzykrotnie wygrał Customer Satisfaction Award (Nagroda Satysfakcji Klienta) przyznawaną przez China Air Transport Association, a w 2007 znalazł się na liście 500 Najlepszych Marek Świata.

Air China samoloty

Flota Air China jest największa w Chinach: składa się z ponad 200 samolotów typu Airbus, Boeing i Comac. Średni wiek samolotu wynosi ponad 7 lat.

Comments are closed.