Podróże lotnicze

Podróż samolotem pozwala na szybkie i wygodne przemieszczanie się między miastami, państwami, a nawet kontynentami. Zanim jednak zdecydujesz się na wybranie tego środka transportu, powinieneś poznać szczegóły związane z podróżą lotniczą.

Wiele osób odczuwa strach przed lataniem. Aby go pokonać, warto zająć się czymś w czasie podróży. Dobra książka, film lub towarzystwo innych osób z pewnością pozwolą nam odwrócić uwagę od niepokojących myśli i zmniejszyć stres. W wyjątkowych sytuacjach można również poprosić lekarza o środki uspokajające. Jeżeli Twój strach wzmaga się np. podczas lekkich wstrząsów w samolocie, warto byś wiedział, czym są turbulencje i jak zachować się podczas ich wystąpienia.

Przed lotem należy również upewnić się, że nasz stan zdrowia pozwala na podniebną podróż. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem. Osobami szczególnie narażonymi na wystąpienie złego samopoczucia podczas i po zakończeniu lotu są: pasażerowie z nadwagą, kobiety w ciąży, chorzy na nowotwór, osoby po 60. roku życia, pasażerowie z zaburzeniami krzepliwości krwi, osoby, które były niedawno operowane, kobiety zażywające środki antykoncepcyjne i palące papierosy. Szczególnie u tych osób może wystąpić zakrzepica. Sprawdź, czym jest zakrzepica i jak zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia podczas lotu.

Oprócz wyżej wymienionych kategorii pasażerów, szczególną ostrożność powinny zachować również osoby podróżujące z dziećmi oraz transportujący zwierzęta. Warto wiedzieć, jak zadbać o komfort dzieci podczas podróży samolotem oraz kiedy i na jakich warunkach pasażer może przewieźć swojego zwierzaka.

Każdy, kto decyduje się na lot samolotem, powinien wiedzieć, że ma możliwość wyboru klasy, w której będzie podróżował. W przypadku większości linii lotniczych wyróżnia się trzy klasy: ekonomiczną, biznesową oraz pierwszą. Różnią się one między sobą przede wszystkim ceną biletu. wygodą foteli, jakością jedzenia, elastycznością dat oraz możliwością dokonywania zmian w terminach lotów.

Podczas lotu dozwolone jest korzystanie z urządzeń elektronicznych. Należy się jednak upewnić, że sprzęt, którego używamy, nie zakłóca działania urządzeń pokładowych. Telefony komórkowe i inne tego rodzaju sprzęty, muszą zostać wyłączone przed lotem. Z kolei korzystanie z laptopa czy przenośnych odtwarzaczy muzyki, nie mogą być używane jedynie podczas startu i lądowania samolotu.

Wszelkie udogodnienia podczas lotu, ceny oraz ograniczenia związane z przewozem bagażu różnego rodzaju zależą od wyboru linii lotniczej, którą będziemy podróżować. W większości przypadków pasażer sam może zdecydować, z usług którego przewoźnika skorzysta. Warto zatem poznać rodzaje linii lotniczych, aby móc dokonać właściwego i najlepszego dla siebie wyboru.

Koniecznie powinieneś zapoznać się również z tym, co należy zrobić i dokąd się udać po przyjeździe na lotnisko i wylądowaniu w porcie docelowym, a także jak zachować się w samolocie. Dotyczy to szczególnie osób, które jeszcze nigdy nie podróżowały samolotem. Wszelkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj.

Comments are closed.