Rodzaje linii lotniczych

Przed dokonaniem zakupu biletu lotniczego, warto zapoznać się z rodzajami linii lotniczych, które świadczą swoje usługi na danym rynku.

Wyróżnia się podział na regularne linie lotnicze oraz tanie linie lotnicze. Jakie są między nimi różnice? Przede wszystkim cena. Jak sama nazwa wskazuje, korzystając z usług tanich linii, zapłacimy za bilet mniej niż w liniach regularnych na trasach popularnych i atrakcyjnych. Niska cena jest jednak wynikiem oszczędności oraz cięcia kosztów przez przewoźnika. Za wiele usług, które w regularnych liniach są bezpłatne, tańszym liniom należy zapłacić. Tak jest np. w przypadku przewozu bagażu w luku bagażowym, odprawy na lotnisku, pierwszeństwa wejścia na pokład, miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi. Ogólne warunki przewozu również są nieco gorsze niż w liniach regularnych. Pasażerów na pokładzie jest więcej, przez co jest również ciaśniej. Za każdy posiłek i napój należy zapłacić.

Regularne linie lotnicze gwarantują wyższy standard podróży oraz większą elastyczność dla pasażerów. W samolotach jest również podział na klasy (ekonomiczną, biznesową i pierwszą), czego nie ma u tanich przewoźników. Regularne linie lotnicze docierają także do większych, międzynarodowych portów lotniczych.

Warto zastanowić się przed podróżą, które linie lotnicze będą nam bardziej odpowiadały. Dowiedz się więcej na temat regularnych i tanich linii lotniczych oraz warunków transportu.

Comments are closed.