Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Air France

Air France informacje ogólne

Rok założenia: 1933

Flota: samoloty typu Boening (777, 747), Airbus (A318, A319, A320, A321, A330, A340)

Trasy: ponad 150 tras łączących prawie wszystkie kraje Europy, Azji, obu Ameryk i Afryki

Alianse: SkyTeam

Symbol IATA: AF

Główna siedziba: Roissy, Francja

Air France historia

Narodowy francuski przewoźnik Air France to jedna z największych linii lotniczych na świecie. Powstała w październiku 1933 roku z połączenia pięciu przewoźników: Air Union, Compagnie Générale Aeropostale, Compagnie Internationale de Navigation Aérienne (CIDNA), Société Générale de Transport aérien (SGTA) i Air Orient. Firma została znacjonalizowana w 1945 roku, zaś w 1990 roku nastąpiło połączenie państwowego Air France, prywatnego UTA i częściowo sprywatyzowanego Air Inter. Dzięki stworzeniu dużego przedsiębiorstwa Francja nie musiała się obawiać się liberalizacji rynku lotniczego w ramach całej Unii Europejskiej. W latach 90. doszło do częściowej prywatyzacji Air France i wprowadzenia akcji firmy na Giełdę Papierów Wartościowych. W 2000 roku linia lotnicza była jednym z przewodników, którzy weszli w skład sojuszu organizacji lotniczych – SkyTeam. Trzy lata później doszło do podpisania umowy między Air France a holenderskimi liniami lotniczymi Royal Dutch Airline KLM, w wyniku której powstał ponadnarodowy holding lotniczy.

Air France loty, sieć połączeń

Air France dysponuje na tyle ogromną flotą samolotów, że umożliwia swoim pasażerom dotarcie niemal w każde miejsce na świecie. Loty Air France to ponad 150 destynacji do sześciu zamieszkanych kontynentów oraz w najodleglejsze zakątki takie jak m.in. Polinezja Francuska, Filipiny, Karaiby. Najważniejszym lotniskiem Air France jest Charles de Gaulle w Paryżu, zaś w Polsce utrzymują bezpośrednie połączenia z naszym największym portem lotniczym Warszawa Okęcie.

Air France usługi

Linia lotnicza zapewnia obsługę klienta na bardzo wysokim poziomie. Jednym z udogodnień jest możliwość wprowadzania zmian w rezerwacjach biletów bezpośrednio przez Internet oraz dostęp do wszelkich informacji dotyczących naszego lotu: miejsce, klasy, szczegółów przesiadek, wyboru posiłków na pokładzie. Bilety lotnicze Air France zamówimy w prosty i szybki sposób drogą elektroniczną na stronie naszego biura podróży www.bluesky.pl. Rezerwując bilety Air France, możemy zdecydować się na jedną z trzech klas podróżnych: ekonomiczną, biznesową lub pierwszą. Wszystkie są bardzo komfortowe: mamy możliwość korzystania z telefonu prawie bez ograniczeń (są specjalne gniazda elektryczne), dostępny jest katering, poduszka i koc na dłuższych trasach. Ponadto w pierwszej klasie znajdują się łóżka i skórzane kanapy, eleganckie meble oraz telewizory dotykowe.

Air France samoloty

Samoloty Air France to ponad 250 maszyn typu Boening 747 i 777 oraz Airbus A318, A319, A320, A321, A330, A340. Flota jest nowoczesna i na bieżąco modernizowana. Warto też wspomnieć, że linie lotnicze Air France był jednym z dwóch przewoźników, którzy oferowali ponaddźwiękowe loty pasażerskie samolotem Concorde o napędzie turboodrzutowym.

Comments are closed.