Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie Lotnicze Alitalia

Swoją działalność linie lotnicze Alitalia rozpoczęły w 1946 roku. Przewoźnik jest jednym ze współzałożycieli oraz członkiem sojuszu lotniczego SkyTeam. Swoim pasażerom oferuje połączenia do różnych krajów Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk.

Symbol IATA: AZ
Główna siedziba: Rzym, Włochy

Alitalia Historia

Włoskie linie lotnicze powstały w roku 1946, stały się bardzo szybko jednymi z bardziej znanych w całej Europie. Pierwszy lot przewoźnika odbył się w roku kolejnym na trasie Rzym – Katania. Również w roku 1947 odbył się pierwszy lot międzynarodowy ze stolicy Włoch do Oslo, w roku kolejnym zaś lot międzykontynentalny z Mediolanu do Stanów Zjednoczonych. Nazwa Alitalia pochodzi od dwóch włoskich słów: „ali” oznaczającego skrzydła oraz „Italia”. W samym tylko 2007 roku z usług przewoźnika skorzystało 24,5 miliona pasażerów. Mimo popularności, alitalia linie lotnicze w 2008 roku miały bardzo poważne problemy finansowe, a rok później przestały istnieć. Na jej miejsce powstały całkowicie sprywatyzowane linie lotnicze alitalia, używające wciąż tej samej nazwy. Działalność przewoźnika zainaugurował lot na trasie Mediolan – Sao Paulo. W roku 2009 pod znakiem przewoźnika zaczęły kursować również samoloty AirOne, dotychczasowego konkurenta Alitalii.

Alitalia sieć połączeń

Linia Alitalia oferuje loty rejsowe, czarterowe oraz kurierskie. Przewoźnik posiada bardzo dobre połączenia z miastami europejskimi, ale również portami w Azji, Afryce oraz Ameryce. Od lat 70. samoloty Alitalia można zobaczyć również w Polsce na lotniskach w Krakowie oraz Warszawie. Z Polski liniami Alitalia można dolecieć do Rzymu, ale również kupić bilety lotnicze alitalia na trasy międzykontynentalne m. in. do Sao Paulo, Buenos Aires lub Tokio. Loty odbywają się z przesiadką w Rzymie. Z przewoźnikiem dolecieć można również do Los Angeles, Bostonu, Nowego Jorku i Miami. Czas przeznaczony na przesiadkę można przeznaczyć na zwiedzanie Rzymu.

Usługi Alitalia

Alitalia jest członkiem i zarazem jednym ze współzałożycieli sojuszu lotniczego SkyTeam. W jego ramach pasażerowie mogą korzystać z programu lojalnościowego „MilleMiglia”. Przewoźnik oferuje też zniżki dla dzieci, które nie ukończyły 12 lat. Na długich trasach pasażerom oferowany jest bogaty pakiet usług rozrywkowych. Można korzystać z telefonu, telewizji, słuchać różnorodnej muzyki. Pasażerom oferowane są również gazety włoskie i międzynarodowe.

Samoloty Alitalia

Przewoźnik posiada około 200 samolotów. Są to głównie różne typu Boeingów oraz Airbusów.

Comments are closed.