Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Austrian Airlines

Austriackie linie lotnicze Austrian Airlines powstały w 1958 roku, obecnie należą do niemieckiej LUFTHANSY. Przewoźnik jest jednym z członków aliansu lotniczego Star Alliance i oferuje przeloty na ponad 120 trasach na pięciu kontynentach.
Symbol IATA: OS
Główna siedziba: Wiedeń, Austria

Austrian Airlines Historia

Austriackie linie lotnicze powstały w 1958 roku, w tym też czasie odbył się pierwszy lot przewoźnika na trasie Wiedeń – Londyn. Pierwszy transatlantycki lot Austrian Airlines odbył 11 lat później, w 1969 roku, z Wiednia do Nowego Jorku. Od 2000 roku przewoźnik jest członkiem aliansu lotniczego Star Alliance, współpracuje również z liniami AirUnion. W skład Austrian Airlines wchodzą trzy linie – Austrian (loty rejsowe), Lauda Air(loty wycieczkowe) oraz Austrian Arrows (loty regionalne). W 2009 roku linię przejęła Lufthansa.

Austrian Airlines Sieć połączeń

Przewoźnik obsługuje łącznie połączenia na przeszło 120 trasach, w blisko 70 krajach na 5 kontynentach. Samoloty Austrian docierają m. in. do Chicago, Nowego Jorku, Pekinu, Tokio, Bombaju, Delhi, Dubaju i Bangkoku. Linie obsługują również lotniska w Warszawie i Krakowie. .

Usługi Austrian Airlines

Przewoźnik słynie z wysokiej klasy usług, oferuje bilety lotnicze w dwóch klasach rezerwacyjnych, biznes i ekonomicznej. Linia słynie przede wszystkich ze swoich perfekcyjnych usług kateringowych. Do przygotowania serwowanych na pokładzie posiłków przewoźnik zatrudnia najlepszych szefów kuchni, pasażerom oferowane są również najlepsze austriackie wina. Linia całkiem słusznie zyskała więc miano najlepszej podniebnej restauracji na świecie. Austrian Airlines oferuje również swoim pasażerom programy video i audio. Szereg rozrywek przygotowano też z myślą o dzieciach. Jak każdy członek Star Alliance, Austrian Airlines linie lotnicze dają możliwość zbierania punktów w ramach programu lojalnościowego Miles&More.

Samoloty Austrian Airlines

Przewoźnik korzysta z różnych typów samolotów Airbus oraz Boeing. Jest to jedna z młodszych flot w Europie. Średni wiek maszyn wynosi około 6 lat.

Comments are closed.