Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze TUIfly

Trzeci co do wielkości niemiecki przewoźnik, Linie Lotnicze TUIfly zostały założone w 2007 roku. Oferowane są przeloty do krajów europejskich, afrykańskich i azjatyckich, głównie do popularnych kurortów turystycznych.
Symbol IATA: X3
Główna siedziba: Hanower, Niemcy

TUIfly Historia

Linie TUIfly zostały utworzone w 2007 roku, po połączeniu Hapag-Lloyd Flug oraz Hapag-Lloyd Express. Przewoźnik należy do turystycznej organizacji TUI Travel AG, obsługuje tanie loty oraz loty czarterowe. Bilety przewoźnika sprzedawane są na określonych zasadach. Do ogólnej sprzedaży trafia 60% biletów, co trzeci bilet jest do dyspozycji biura podróży TUI, co dziesiąty sprzedawany jest pozostałym biurom turystycznym. Główna siedziba linii znajduje się w Hanowerze, przewoźnik wykorzystują również lotniska w Kolonii i Bonn. TUIfly to obecnie trzecie co do wielkości, po Lufthansie i AirBerlin, niemieckie linie lotnicze.

TUIfly sieć połączeń

Linie TUlfly wyspecjalizowały się głównie w przelotach do kurortów turystycznych. Przewoźnik obsługuje loty do Algierii, Maroka, Tunezji, Egiptu, Izraela, Grecji, Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Cypru, Turcji, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Szwajcarii. W Polsce, jako TUIfly Polska przeloty przewoźnika organizowane są z lotniska w Krakowie.

Usługi TUIfly

Pasażerowie, którzy korzystają z przelotów liniami TUIfly mogą korzystać z programu lojalnościowego Bluemiles. Nie ma możliwości zwrotu biletu, ale za odpowiednią opłatą można wprowadzać w nim zmiany. Miejsca w samolotach należących do TUIfly są numerowane. Za dodatkową opłatą oferowane są również usługi cateringowe.

Samoloty TUIfly

Linia TUIfly korzysta z różnych typów samolotów Boeing, których średni wiek wynosi 8 lat.

Comments are closed.