Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze QUANTAS

Australijskie Linie lotnicze QUANTAS zostały utworzone w roku 1920, co czyni je jednymi z najstarszych na świecie. Przewoźnik jest członkiem aliansu OneWorld i oferuje przeloty na trasach w Australii, Oceanii, Azji, Europie i obu Amerykach.
Symbol IATA: QF
Główna siedziba: Sydney, Australia

QUANTAS Historia

Narodowe linie lotnicze Australii powstały w 1920 roku jako Queensland and Northern Territory Aerial Services – w skrócie QUANTAS. Po dziś dzień w oficjalnym logo przewoźnika jest kangur. Pierwszy międzynarodowy lot przewoźnika odbył się w roku 1935, kiedy to samolot Quantas wyruszył z Darwin do Singapuru. W latach 50. linia zaczęła oferować przeloty do Londynu, wtedy również przewoźnik zaczął korzystać z samolotów odrzutowych. Australijskie linie jako pierwsze wprowadziły w swoich samolotach klasę biznes. W 1992 linie sprywatyzowano a w 1998 roku przewoźnik wraz z innymi liniami założył jeden z największych aliansów na świecie – OneWorld.

QUANTAS sieć połączeń

Linie lotnicze Quantas oferują przeloty do 19 miast w samej tylko Europie oraz do ponad 20 miast położonych w innych krajach w Afryce, Azji, Europie, Oceanii i obu Amerykach.

Usługi QUANTAS

Z myślą o wygodzie swoich pasażerów Quantas oferuje całą paletę różnych usług. Na pokładzie oferowane są różne klasy rezerwacyjne – biznes i ekonomiczna, na przelotach międzynarodowych dostępna jest również klasa ekonomiczna premium. Stali klienci linii mogą korzystać z programu lojalnościowego Frequent Flyer. Troska o klienta była wielokrotnie doceniana, a przewoźnika zdobył m. in. nagrodę Cellars in the Sky Awards. Quantas oferuje równie czarterowe, krajobrazowe przeloty nad Antarktydą (od 1977 roku).

Samoloty QUANTAS

Flota australijskich linii składa się z blisko 300 samolotów różnych typów samolotów Airbus i Boeing.

Comments are closed.