rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

City Break w Göteborgu

City Break w Göteborgu – dlaczego warto się tam wybrać?

Göteborg to drugie co do wielkości miasto Szwecji, z portem obsługującym 11 tysięcy statków rocznie. Miejsce, które zachęca turystów bardzo licznymi kawiarniami, restauracjami i bulwarami. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest Göteborgsutkiken, 86-metrowa wieża widokowa, z której rozciąga się widok na panoramę miasta.

W Göteborgu znajduje się kilka całkiem interesujących muzeów. Najbardziej zjawiskowym jest zapewne Maritima Centrum – największa tego typu ekspozycja na świecie, można na niej zobaczyć niszczyciela, latarniowca czy okręt podwodny. Konstmuseet, czyli muzeum zawierające zbiory sztuki skandynawskiej – np. Rembrandta, Muncha czy Pissarra. W Skansenie Kronan znajdującym się w fortecy, można zobaczyć eksponaty militarne, nawet z XVII wieku.

 

Po uczcie kulturalnej, czas na odrobinę szaleństwa. Park rozrywki Lisebergs Nojespark, którego maskotką jest zielony królik, oferuje turystom przejażdżki kolejką górską czy kąpiel w basenie. Można wybrać się tam w terminie któregoś z często organizowanych tam koncertów. Albo zaplanować wyjazd w terminie meczu rozgrywanego na Gamla Ullevi, stadionie najlepszej szwedzkiej drużyny piłkarskiej, IFK Göteborg.

Koniecznie trzeba wstąpić na zakupy w Ostra Nordstan, jednej z największych galerii handlowych w północnej Europie, co ciekawe – otoczonej kilkoma zabytkami. Obowiązkowy w Göteborgu jest spacer wzdłuż uliczek w dzielnicy Haga, gdzie zobaczyć można oryginalne domki z kamiennym parterem i drewnianymi piętrami – budowane w XIX wieku „domki burmistrza”.

Przelot do Göteborgu, hotel w Göteborgu – jak łatwo znajdę ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz bez problemu znaleźć ofertę city break w Göteborgu w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Göteborgu i najbliższej okolicy oraz przelot do Göteborgu. Możesz też oczywiście w wyszukiwarkę wpisać dowolne miasto, do którego chcesz się wybrać.

, ,

Comments are closed.