Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

28 lut 2024
01 mar 2024
Dodaj następny pokój

Hotele w Londynie

Londyn choć raz koniecznie trzeba odwiedzić. Brytyjska stolica do najtańszych nie należy. Wbrew pozorom uda nam się tu jednak znaleźć hotel na każdą kieszeń!

Bogata londyńska baza noclegowa

Londyn to miasto o wielu różnych twarzach. Nic więc dziwnego w tym, że odpowiedni dla siebie nocleg znajdą tu zarówno biznesmeni, jak i przemierzający świat z plecakiem włóczykije. Brytyjska stolica poszczycić się może wieloma hotelami najwyższej klasy. Bez problemu natrafimy tu na królewskie apartamenty, za które przyjdzie nam słono zapłacić. Jedna noc w wielogwiazdkowym hotelu może kosztować nas nawet 20 000 złotych. Na szczęście londyńskie ulice skrywają też i takie hotele, w których pokój wynająć możemy znacznie taniej – np. za 250 złotych.

hotel-1979406_1280

Zdecydowanie tańszą opcją noclegową są pensjonaty typu Bed&Breakfast. Te z pewnością nie zaskoczą nas swym designerskim wyglądem, duże wrażenie jest jednak w stanie wywrzeć ich cena. Jeśli w planach mamy oszczędzanie na noclegu i całodzienne zwiedzanie, zakwaterować możemy się też w wieloosobowym pokoju w hostelu. Podczas gdy średni koszt B&B waha się w granicach 150 zł, łóżko w pokoju typu dorm uda nam się znaleźć już za 1/3 tej ceny.

Hotele w Londynie – sposób na tańszy nocleg

Londyn największe oblężenie przeżywa od maja do lipca oraz od połowy września do października. Warto więc pobyt w brytyjskiej stolicy zaplanować tak, by znaleźć się tam poza szczytem sezonu, gdy ceny hoteli są już nieco niższe.

Planując urlop, pamiętajmy o tym, że wiele londyńskich hoteli nastawionych jest na klientów biznesowych. W miejscach takich pokoje droższe są w ciągu tygodnia, zdecydowanie tańsze zaś w weekendy. Polując na taką okazję, sprawdzać powinniśmy obiekty zlokalizowane w County Hall i City of London. Dla odmiany, gdy wybieramy się w podróż biznesową i ograniczyć chcemy przeznaczone na nią fundusze, szukajmy pokoi w częściach miasta typowo turystycznych. Tam ceny wyraźnie niższe są w dni powszednie.

W jakiej części Londynu najlepiej szukać miejsca noclegowego?

Zdawać by się mogło, ze droższe hotele w Londynie usytuowane są tak, że łatwiej dotrzeć z nich do rozmaitych miejskich atrakcji. Gorzej skomunikowane powinny być z kolei tańsze hostele i pensjonaty typu B&B. Jak okazuje się, zasada ta działająca w wielu miastach świata akurat w brytyjskiej stolicy nie obowiązuje. Londyn jest rozległą metropolią, w której brak jasno wyznaczonego śródmieścia. Stąd też niezależnie od tego, gdzie się zakwaterujemy, by dojechać do teatrów czy rozmaitych zabytków, i tak skorzystać będziemy musieli z autobusów bądź metra. Szczególnie stację tego ostatniego środka transportu warto mieć pod ręką.

Wybierając metro, szybko dotrzemy do celu i unikniemy ulicznych korków

 

 

Comments are closed.