Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

28 lut 2024
01 mar 2024
Dodaj następny pokój

Loty do Londynu

W oczach tysięcy imigrantów Londyn, jedno z największych miast Europy, jest wymarzonym miejscem do życia. Jednak nie tylko migracja zarobkowa jest przyczyną przyjazdów do Anglii. Ponad 30 milionów turystów każdego roku wybiera loty do Londynu jako okazję do wypoczynku na Wyspach Brytyjskich.

Brytyjska stolica powstała w I wieku n. e. jako rzymski obóz wojskowy Londinium. Dynamiczny rozwój spowodował, że w XVIII wieku miasto stało się największym miastem Europy. Znaczna modernizacja została przeprowadzona po zakończeniu walk podczas II wojny światowej. Przeprowadzono w tym okresie intensywne prace mające na celu oczyszczenie rzeki oraz likwidację smogu znacznie pogarszającego standard życia mieszkańców. Uporano się z nim dopiero w 1956 roku.

Położone nad Tamizą miasto pełne jest monumentalnych zabytków przypominających o latach świetności brytyjskiego królestwa. Jednym z symboli miasta jest umieszczana często na koszulkach oraz pocztówkach wieża św. Szczepana wraz ze znajdującym się w jej wnętrzu dzwonem noszącym imię Big Ben. Wielu odwiedzających mylnie określa tym imieniem wspólnie wieżę i dzwon.

Big Ben

W Londynie znajdują się również jedne z najbardziej znanych na świecie muzeów. Odwiedziny w Muzeum Brytyjskim to wspaniała okazja, żeby zobaczyć z bliska jedne z najważniejszych zabytków kultury materialnej. Jednym z najciekawszych eksponatów jest kamień z Rosetty, który posłużył archeologom do rozszyfrowania egipskich hieroglifów. Przy południowym brzegu Tamizy znajduje się działająca w budynku starej elektrowni galeria sztuki współczesnej Tate Modern. Znajdujące się w jej zbiorach prace (m.in. Pabla Picassa) znane są wszystkim miłośnikom nowoczesnego malarstwa.

Amatorzy mocnych wrażeń oraz całonocnych imprez również powinni potraktować loty do Londynu jako ciekawą okazję do zasmakowania zabawy na najwyższym europejskim poziomie. Dziesiątki klubów oraz pubów o zróżnicowanej ofercie zadowolą nawet najbardziej wymagających miłośników zabawy do białego rana. Przejażdżka wielkim London Eye zaś jest doskonałą okazją do podziwiania panoramy miasta.

Kiedy lecieć do Londynu?

Nie od dziś Londyn znany jest z kapryśnej pogody oraz gęstych mgieł spowijających miasto. Wielka Brytania położona jest w strefie klimatu umiarkowanego morskiego, co znacznie wpływa na pogodę. Zamiast czterech charakterystycznych pór roku na wyspach przez cały rok pogoda przypomina europejską deszczową wiosną lub typową, szarą, wietrzną i deszczową jesień. Najwyższe temperatury oscylujące w okolicy 23 stopni odnotowuje się w lipcu. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, kiedy temperatura spada do około 3 stopni w skali Celsjusza. Niesprzyjająca pogoda jednak nie jest przeszkodą w planowaniu lotu do brytyjskiej stolicy.
Najwięcej osób wybiera loty do Londynu w styczniu oraz lipcu. Spowodowane jest to występowaniem w owych okresach posezonowych wyprzedaży w sklepach. W tym czasie można kupić markowe produkty nawet za 1/4 pierwotnej ceny.

Loty do Londynu – praktyczne informacje

Do Londynu z Polski połączenia są obsługiwane są przez linie lotnicze: . Z Polski najczęściej wybierane są połączenia lotnicze z takich miast jak . Ceny lotów do Londynu z Polski wahają się od -1 do PLN.

Przylot do Londynu

W Londynie jest jedno ‘. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Londynu . Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko .
Loty do Londynu realizowane są z takich miast jak . Bezpośrednio do Londynu dolecisz z Warszawy Modlin, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowa, Rzeszowa oraz Szczecina.

Comments are closed.