Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

26 lis 2020
28 lis 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Hotele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Tradycyjne solone orzeszki na suku

Tradycyjne solone orzeszki na suku/ Fot. Dreamstime

Branża hotelowa to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Znalezienie noclegu nie będzie więc żadnym problemem. W ZEA trudno jednak o tanie spanie — ceny na poziomie 30-40 USD za dobę należą do rzadkości, tyle zapłacimy w schronisku młodzieżowym, większość oferty to luksusowe hotele z cenami od 100 USD za noc.

Koszty pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Walutą Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest dirham (AED). 1 AED = około 0,80 PLN. Koszty pobytu w ZEA to co najmniej 250-300 AED dziennie, z czego większość stanowi cena noclegu. Za żywność i komunikację zapłacimy mniej niż w Polsce, np. przejazd taksówką kosztuje 3 AED + 1,5 AED za każdy kilometr. Ceny w supermarketach są przeciętnie 30% niższe niż w Polsce, stosunkowo drogie są tylko owoce. Na przykład, puszka Coca-Coli 0,33 kosztuje 1 AED, czyli 80 groszy! Bardzo drogie są natomiast restauracje — kolacja dla dwóch osób to wydatek rzędu 400-500 AED. Fastfoody w rodzaju McDonald’s są trochę droższe niż w Polsce. Jeśli chodzi o restauracje, to najatrakcyjniejszym i najbardziej ekonomicznym wyborem są knajpki chińskie, hinduskie itp.

W ZEA jako kraju ortodoksyjnie islamskim trudno kupić alkohol, a tam gdzie można, jest on horrendalnie drogi — puszka piwa w restauracji kosztuje od 30 AED (25 PLN) wzwyż! W większości emiratów — do niedawna poza Dubajem i Abu Zabi — sprzedawanie, a nawet posiadanie alkoholu jest nielegalne. W zależności od celu naszej podróży warto zasięgnąć dokładnych informacji w tym względzie, żeby nie narazić się na poważne kłopoty.

,

Comments are closed.