Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

12 lip 2020
14 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Loty na Madagaskar

Dzięki bujnym lasom oraz geograficznemu odosobnieniu na Madagaskarze przetrwała mieszanka gatunków, jakiej próżno szukać w innych miejscach na świecie. Niestety, tej niezwykłej różnorodności świata roślinnego i zwierzęcego zagraża szybko postępujące niszczenie obszarów leśnych. Na razie w lasach Madagaskaru wciąż jeszcze można spotkać drzewa hebanowe, sandałowe i palisandrowe, barwinki, baobaby, aloesy i szeflery ostrolistne, a wśród zwierząt: kameleony, gekony oraz lemury i sifaki białe – małpiatki żyjące wyłącznie na Madagaskarze.

Madagaskar/ fot. http://www.pinterest.com/pin/241505598737231030/

Madagaskar/ fot. http://www.pinterest.com/pin/241505598737231030/

Informacje ogólne o Madagaskarze

Madagaskar to wyspiarskie państwo obejmujące wyspę o takiej samej nazwie i kilka innych u wschodnich wybrzeży Afryki. Jego powierzchnia wynosi 587 tys. km kw. Zamieszkuje go 18,5 mln mieszkańców (Malgasze 96%, Makua 1%, Francuzi 1%, inni 2%). Stolicą jest Antananarywa. Kraj dzieli się na 6 prowincji. Ustrój – republika. Religia: animiści 52%, chrześcijanie 41%, muzułmanie 7%. Języki urzędowe: francuski i malgaski. Waluta – ariami. Czas – GMT +3.

Bogactwa naturalne: grafit, mika, rudy chromu i uranu. Główne gałęzie przemysłu: spożywczy, włókienniczy, skórzany, metalowy. Najważniejsze rośliny uprawne: maniok, ryż, trzcina cukrowa, bataty, ziemniaki.

Klimat: Kiedy jechać na Madagaskar?

Na wybrzeże – od kwietnia do października, w głąb wyspy – we wrześniu i październiku.Na wyspie występuje swoista mieszanka klimatów podrównikowych i równikowych, że trudno scharakteryzować go w jednym zdaniu. Pora deszczowa na zachodzie przypada na listopad–marzec, na wschodzie pada przez cały rok. Temperatura: na wybrzeżu ok. 20°C w lipcu, w głębi lądu – 13°C. Na wschodzie częste cyklony.

Podróż na Madagaskar

Nie ma bezpośrednich połączeń z Polski na Madagaskar. Do Antananarywy można polecieć z przesiadką w Paryżu.

Na granicy Madagaskaru

Polacy muszą posiadać wizę, którą uzyskuje się na lotnisku w Antananarywie.

,

Comments are closed.