rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

18 sty 2021
20 sty 2021
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Gorące plaże Koh Samui

Na niezwykłej fali zbuntowanych lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia pierwsi wycieczkowicze i miłośnicy podróży powoli odkrywali wszystko, co najbardziej fascynujące w Dalekim Wschodzie. Z czasem pierwsi turyści z plecakami dotarli również do malowniczej wyspy Koh Samui, która okazała się dla nich prawdziwym rajem na Ziemi. Szczególnie urzekający wydał się im trzeszczący pod stopami wyjątkowo biały piasek, turkusowa woda oraz kokosowe palmy, które strzegą wejścia w głąb górzystej wyspy porośniętej przez wilgotny, równikowy las.

Wyspa Koh Samui jest obecnie częścią Morskiego Parku Narodowego Ang Thong, w którego skład wschodzą pobliskie rafy koralowe.

Kulturową atrakcją wyspy jest liczący 12 metrów posąg Wielkiego Buddy, który jest również ważnym buddyjskim symbolem dla mieszkańców. Niewątpliwie jest to też ciekawostka dla miłośników ezoteryki, duchowości i filozofii Dalekiego Wschodu.


Naturalnym bogactwem wyspy są urokliwe, słynące z białych piasków plaże. Najbardziej znaną z nich jest Cheweng. Ciągnie się ona długim pasem siedmiu kilometrów i zajmuje pokaźny kawałek północno-wschodniej części wyspy. Około 10 kilometrów na południe od Cheweng rozciąga się kolejna rajska, mniej znana, choć nie mniej urokliwa plaża Lamai. Znacznie mniejsze od nich plaże (Chong Mon oraz Bang Por) zlokalizowane w północnej części wyspy. Do innych typowo przyrodniczych atrakcji wyspy zaliczyć można m. in. wodospady – No Muang o wysokości 80 metrów oraz Hin Lad.

Położona w Zatoce Biskajskiej, w południowej części Tajlandii Koh Samui ma 280 km² powierzchni i jest otoczone przez blisko 60 innych mniejszych wysp i wysepek, z czego niektóre są wciąż bezludne. Ko Samui, trzecią co do wielkości wyspą kraju, od Półwyspu Malajskiego oddziela cieśnina Samui. Główną miejscowością wyspy jest portowe Nathon.

Gorące plaże Koh Samui – dla kogo?

Z czasem coraz bardziej zaczęto doceniać urokliwą tajską wyspę, którą turyści odkryli prawie pół wieku temu. Stworzono odpowiednią bazę turystyczną i dziś Koh Samui jest jedną z turystycznych perełek, która kusi szczególnie w czasie, kiedy w Europie panuje jesień i zima. Najwięcej hoteli zlokalizowanych jest we wschodniej części wyspy, głównie w miejscowości Cheweng. Każdego roku wyspę odwiedza ponad 500 000 turystów.

Hotel w Koh Samui, przelot do Koh Samui – jak znaleźć najlepsze oferty?

Serwis bluesky.pl pozwala szybko i w bardzo prosty sposób znaleźć najlepsze oferty wyjazdu  gorące plaże Koh Samui, dla dowolnej liczby osób i w dowolnie wybranym terminie. Należy tylko w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wprowadzić nazwę lotniska startowego oraz daty wylotu i przylotu. Nasz serwis automatycznie znajdzie hotel w Koh Samui, ośrodki w najbliższej okolicy i przelot do Koh Samui (lotniska w pobliżu Koh Samui). Możesz również wybrać inny region, oferujący wczasy na gorących plażach.

, ,

Comments are closed.