Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

25 cze 2021
27 cze 2021
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 20. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Loty do Moskwy

Katedra Św. Bazylego w Moskwie, Loty do Moskwy

Katedra Św. Bazylego w Moskwie, fot. JackVersloot flickr.com

Tajemnicza i przez wiele lat niedostępna Moskwa w 1991 roku otworzyła się na przyjęcie europejskich turystów. Jako stolica Rosji, miasto stanowi centrum życia kulturalnego i ekonomicznego całego państwa. Historia ukazuje niezwykle dynamiczny rozwój niewielkiego z początku ośrodka. Dzięki energicznej działalności kolejnych władców, Moskwa z niewielkiego miasta stała się stolicą jednego z najpotężniejszych księstw Rusi. Złoty okres rozkwitu przypada na panowanie carów. Wtedy ukształtowała się kultura rosyjska w takim wydaniu jak obserwować można ją dziś. Najlepiej widoczne jest to w pamiątkach, takich jak kolorowe matrioszki lub wyszywane chusty pełne ludowych wzorów.

Obecnie aglomerację, według oficjalnych danych, zamieszkuje około 14,5 miliona ludzi, co czyni z rosyjskiej stolicy największe miasto współczesnej Europy. Tanie loty do Moskwy zyskują coraz większą popularność. Wszystko dzięki ponownemu odkryciu uroków miasta na wiele lat zasłoniętego przez Żelazną Kurtynę. Odwiedzając Moskwę odbywa się podróż bliską pod względem geograficznym, jednak spotkani tam ludzie wydadzą się niezwykle bliscy i dalecy zarazem. Mentalność mieszkańców kształtuje specyficzną atmosferę miasta. Jest to mieszanka wylewnej gościnności, tak charakterystycznej dla ludzi Wschodu, połączonej z domieszką skrytości i nieufności, będących piętnem komunizmu. Moskwiczanie stanowią ciekawą mieszankę kultur ludów dawnego ZSRR. Spotkać tu można typowych europejskich biznesmenów, brodatych Czeczenów, przywodzących na myśl Bliski Wschód, oraz wielu przedstawicieli narodów dalekiej Syberii. Każda z tych grup wniosła swój wkład w rozwój miasta.

W Moskwie znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia. Miłośnicy sztuki powinni wybrać się na spacer Arbatem – ulicą, przy której mieszkali tak wybitni artyści jak Aleksander Puszkin czy Bułat Okudżawa. Loty do Moskwy są również dobrym wyborem dla miłośników historii. Odwiedzenie słynnego Placu Czerwonego lub Parku Zwycięstwa dostarcza niezapomnianych wrażeń. Miasto pełne jest pozornie sprzecznych połączeń. Stojące obok siebie barokowa cerkiew i socrealistyczny moloch – tylko w Moskwie możliwe jest tak na pozór dziwaczne zestawienie. Niesamowitym przeżyciem jest również przejazd metrem. Ten pozornie normalny środek transportu, jest obecny w wielu europejskich metropoliach. W większości z nich stacje są dekoracyjnie nieciekawe i dążą raczej do surowej prostoty. Zgoła inaczej jest w Moskwie. Mozaiki z motywami ludowymi a pod sufitem kryształowe żyrandole, tak prezentuje się niemal każda stacja moskiewskiego metra.

Kiedy lecieć do Moskwy?

Moskwa leży w strefie klimatu umiarkowanego i, wbrew powszechnej opinii, nie panuje tam wieczna zima. Najlepszym okresem dla odwiedzenia rosyjskiej stolicy jest czas od maja do sierpnia. Wtedy to średnie temperatury oscylują w okolicach 20 stopni C. Należy jednak mieć na uwadze, że w Moskwie najbardziej deszczowym miesiącem jest lipiec. Oczywiście jeśli marzeniem odwiedzającego jest na własnej skórze poczuć słynna rosyjską zimę najlepszym czasem będzie przełom grudnia i styczna. Być może loty do Moskwy właśnie w tym okresie sprawią, że święta staną się prawdziwie magiczne. Jeśli jednak celem urlopu jest bliższe zapoznanie się z ofertą festiwali odbywających się w mieście warto rozważyć pobyt w czerwcu lub maju. Odbywająca się 9 maja defilada na Placu Czerwonym upamiętnia pokonanie III Rzeszy, stanowi jedno z największych tego typu wydarzeń na świecie. Dla miłośników kina, najlepszym miesiącem na odwiedzenie Moskwy będzie czerwiec. Odbywający się w tym czasie festiwal filmowy gromadzi najważniejsze gwiazdy światowej kinematografii.

Loty do Moskwy – praktyczne informacje

Do Moskwy z Polski połączenia są obsługiwane są przez linie lotnicze: LOT. Z Polski najczęściej wybierane są połączenia lotnicze z takich miast jak . Ceny tanich lotów do Moskwy z Polski wahają się od 505 do 1010 PLN.

Przylot do Moskwy

W Moskwie jest jedno lotnisko ‘ Saint Thom‘. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Moskwy ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.
Loty do Moskwy realizowane są z takich miast jak . Bezpośrednio do Moskwy dolecisz z Warszawy, Krakowa.

, , , , , ,

Comments are closed.