Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

12 lip 2020
14 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Informacje o Niemczech

Informacje ogólne o Niemczech

Powierzchnia Niemiec wynosi prawie 360 tys. km kwadratowych, czyli niewiele więcej niż Polska. Jednak terytorium nie jest tak zwarte. Występuje duża rozciągłość  z północy na południe – około 900 km w linii prostej.  Kraj zamieszkuje ponad 82 mln mieszkańców. Jest to najludniejsze państwo Unii Europejskiej. Co dziesiąty obywatel jest cudzoziemcem (ok. 8 mln osób). Niemcy współczesne to istny tygiel kulturowy – spotkać tu można przedstawicieli niemal wszystkich narodów świata.  Społeczeństwo jest zróżnicowane religijnie – co ciekawe występują silne różnice regionalne w tym zakresie. Północ jest wyraźnie protestancka, wschód w dużej mierze bezwyznaniowy, z kolei południe (zwłaszcza Bawaria) mocno katolickie. Natomiast wśród mniejszości tureckiej jest dużo muzułmanów.

Ambasady i konsulaty w Niemczech

Ambasada RP w Berlinie,

Lassenstr. 19-21,
14193 Berlin,
tel. (00-49 30) 22 313 0,
www.berlin.polemb.net

Wydział Konsularny w Berlinie

Richard-Strauss-Str. 11,
14193 Berlin-Grunewald,
tel. (00-49 30) 22 313 0, 22 313 201,
www.berlin.polemb.net

Instytut Polski w Berlinie

Burgstrasse 27,
10178 Berlin,
tel. (00-49-30) 2475810, 247-58-111,
www.polnischekultur.de

Leczenie w Niemczech

Osoba ubezpieczona w jednym z krajów członkowskich UE korzysta z opieki zdrowotnej w innym kraju członkowskim na takich samych zasadach, na jakich korzystają obywatele tego innego kraju, objęci powszechnym systemem ubezpieczenia zdrowotnego.

W razie wypadku obywatele państw Unii Europejskiej mają prawo do bezpłatnej pomocy. W przypadku turystów z Polski warunkiem jednak jest posiadanie karty EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego) dostępnej bezpłatnie w oddziale NFZ. Osoba, która nie będzie posiadała karty EKUZ, będzie musiała pokryć koszty udzielonych świadczeń z własnej kieszeni. Dopiero po powrocie do Polski, z rachunkiem od świadczeniodawcy i dokumentacją, będzie mogła się ubiegać o zwrot poniesionych kosztów od swojego ubezpieczyciela.

Goście spoza UE powinni zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie prywatne.

Więcej informacji na temat Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz świadczeń zdrowotnych przysługujących nam w krajach unijnych można znaleźć na stronie NFZ: www.nfz.gov.pl/ue/

,

Comments are closed.