Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

22 lut 2024
24 lut 2024
Dodaj następny pokój

Lotnisko Heathrow

Port lotniczy Heathrow zajmuje pierwsze miejsce pośród europejskich węzłów komunikacyjnych, jeśli chodzi o liczbę przewożonych rocznie pasażerów. Warto przyjrzeć się dokładnie temu londyńskiemu lotnisku.

Lotnisko Heathrow odloty

Na płytę lotniska kierowane są połączenia z takich miast jak: Dublin, Hongkong, Los Angeles, Seul, Aleppo, Ałma-Ata, Damaszek, Jekaterynburg, Tel Awiw, Neapol, Erywań, Lizbona, Madryt, Zagrzeb, Helsinki, Warszawa, Moskwa, Chicago, Baku, Praga, Ateny, Casablanca, Kair, Dubaj, Abu Zabi, Karaczi, Singapur, Ankara, Amsterdam, Bukareszt, Kapsztad i wielu innych. Port lotniczy Londyn-Heathrow jest miejscem do którego kierowane są loty niemal z każdego miejsca na świecie.

Heathrow

Londyn Heathrow terminale

Wewnątrz kompleksu portu lotniczego znajduje się pięć terminali. Terminale oznaczone numerami 1 oraz 3 położone są bardzo blisko siebie w centrum lotniska. Posiadają również wspólną drogę dojazdową. Terminal 4 znajduje się na południe, a terminal 5 na zachód od pozostałych terminali. Mają one również osobne wejścia. Aby zapobiec niepotrzebnemu stresowi, warto wcześniej sprawdzić na bilecie do którego terminala powinniśmy się kierować. Unikniemy w ten sposób błądzenia po płycie lotniska.

Lotnisko Heathrow adres

Adres: Heathrow Airport Limited, The Compass Centre, Nelson Road, Hounslow, Middlesex, TW6 2GW
Tel: 0844 335 1801
Strona internetowa: Heathrow Airport

Heathrow parkingi

Przy każdym terminalu znajdują się przynajmniej 3 parkingi. Krótkoterminowy, długoterminowy oraz specjalnie przygotowane miejsca dla podróżnych klasy biznes. Dojazd do miejsc postojowych przy lotnisku Londyn Heathrow możliwy jest z autostrad M4 oraz M25.

Wypożyczalnie samochodów przy lotnisku Heathrow

Przy każdym z terminali na lotnisku znajduje się przedstawicielstwo firmy zajmującej się wypożyczaniem samochodów. Pojazd po wypożyczeniu można zwrócić w dowolnym punkcie należącym do danej firmy na terenie Wielkiej Brytanii. Swoje oddziały przy lotnisku posiadają: Europcar, Alamo, National, Sixt, Hertz, Avis, Easirent, Sch, Budget, Advantage, Enterprise.

Plan lotniska w Londynie

Położone nieco na uboczu lotnisko Heathrow znajduje się w pobliżu drogi M4 łączącej port lotniczy z przedmieściami Londynu. Najkrótszy dojazd z Heathrow do Londynu jest przedstawiony na poniższej mapie:

 

Comments are closed.