Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

03 mar 2024
05 mar 2024
Dodaj następny pokój

Londyn: Gatwick

Zaraz po Heathrow, Gatwick jest najruchliwszym portem lotniczym Wielkiej Brytanii. Obsługuje ponad 30 mln pasażerów. Położony 40 km na południe od Londynu jest doskonale skomunikowany z miastem i z pozostałymi lotniskami tj. Heathrow, Luton i Stansted, gdzie bez problemu dojedziesz autobusem lub pociągiem. Gatwick jest również najbardziej efektywnym lotniskiem świata z jednym pasem startowym!

Przyloty i Odloty

Obecnie, lotnisko Gatwick oferuje 200 kierunków lotów do 90 krajów świata. Dolecimy z niego praktycznie do każdego portu lotniczego w Europie, czy to będzie Kijów, Zagrzeb, Madryt czy Sztokholm. Dzięki dużej ilości połączeń międzykontynentalnych m.in. Pekinu, Dubaju, Hawany czy Acapulco, lotnisko jest częstym miejscem przesiadek pasażerów. Z Polski na Gatwick dolecisz bezpośrednio jedynie z Krakowa.

Gatwick - wersja blog

Lotnisko Gatwick – plan i punkty usługowe

Port lotniczy podzielony jest na dwa terminale – północny i południowy, między którymi przez całą dobę jeździ zautomatyzowana darmowa kolej: Gatwick Airport Transit. Przejazd zajmuje około 2 minuty. Każdy terminal oferuje szereg sklepów, usług gastronomicznych, bankowych, pocztowych, medycznych oraz wolny dostęp do wi-fi. Szczególnie dla tych, którzy odbywają długie, męczące podróże z przesiadkami, Gadwick posiada rozwinięte zaplecze hotelowe – blisko 13 różnych hoteli, lub eleganckie, bardzo komfortowe poczekalnie, w których za niewielkie pieniądze zarezerwujemy miejsce. Port lotniczy w pełni przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Terminale

Każdy terminal obsługuje inne linie lotnicze i kierunki lotów. Żeby nie błądzić po lotnisku, skorzystaj z oficjalnej wyszukiwarki Gatwick. Wystarczy wybrać linię lotniczą lub kierunek lotu, a wyszukiwarka wskaże odpowiadający im terminal. Dla tych, którzy mają problem z orientacją w przestrzeni lotniska, na jego oficjalnej stronie internetowej znajdziesz doskonale przygotowane plany poszczególnych terminali.

Adres i numery kontaktowe lotniska
Adres lotniska: West Sussex, RH6 0NP, United Kingdom.
Lotnisko Gatwick posiada szeroko rozwiniętą ofertę usług. Jeżeli potrzebujesz zasięgnąć szczegółowych informacji, skorzystaj z poniższych numerów kontaktowych:
Informacje ogólne: + 44 (0) 844 892 0322
Informacje o lotach – na żywo: + 44 (0) 844 892 0322
Parking samochodowy: + 44 (0) 844 811 8311
Hotele na lotnisku: + 44 (0) 871 360 2427

Obsługa lotniska zachęca do korzystania z Twittera, na którym znajdziesz najświeższe informacje o ostatnich wydarzeniach na lotnisku.
Pozostałe dane kontaktowe znajdują się na stronie lotniska.

Parkingi

Na terenie lotniska znajdują się dwa rodzaje parkingów. Jeden przeznaczony jest dla osób, które parkują samochód na parę godzin – short stay parking. Drugi rodzaj, to parkingi dla osób pozostawiających samochód na dłużej niż kilka dni – long stay parking, które wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsca. Parkingi położone są przy Północnym i Południowym Terminalu. Za każde parkowanie samochodu, niezależnie od czasu jego trwania, należy uiścić opłatę od kilku do kilkudziesięciu funtów.

Wypożyczanie samochodu

Jeżeli potrzebujesz dojechać do Londynu i poruszać się po mieście samochodem, na lotnisku usługi wynajmu aut oferują następujące firmy: Hertz, Avis, Europcar, National, Alamo, Enterprise, Dollar, Thrifty oraz Sixt. Rezerwacja samochodu odbywa się również online. Koszt, to od 28 do 76 GBP dziennie.

 

Comments are closed.