Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

Loty do Dubaju

Burdż Al Arab w Dubaju - najwyższy hotel na świecie

Burdż Al Arab w Dubaju – najwyższy hotel na świecie/ Fot. Dreamstime

Najstarsza wzmianka o Dubaju pochodzi z końca XI wieku, ale ślady najstarszej osady dopiero z końca XVIII wieku. Dynamiczny rozwój miasta rozpoczął się w II połowie XX wieku wraz z wycofaniem się Brytyjczyków i boomem naftowym. Władze Dubaju zdają sobie jednak sprawę, że złoża ropy naftowej są ograniczone, dlatego zdecydowali się na dość radykalne posuniecie. Dzisiaj gospodarka Dubaju nastawiona jest przede wszystkim na usługi oraz turystykę. Przez ostatnie lata miasto było najszybciej rozrastającym się miastem na świecie, który skutkował ogromnym boomem budowlanym. Przepiękne budynki, sztuczne wyspy, lotnisko, nowoczesne metro są dzisiaj symbolami Dubaju i największymi atrakcjami nad Zatoką Perską. Jest tutaj wiele budowli na wodzie, plaż parków, miejsc rekreacyjnych, masę hoteli i przeogromnych budowli urbanistycznych. To właśnie tutaj znajdują się najwyższe budowle, sztuczne wyspy w kształcie palm, największe centrum handlowe, ogromny stok narciarski oraz spektakularna zatoka biznesu, licząca blisko 230 budynków.

Każdy kto przyjeżdża do Dubaju przeciera oczy ze zdumienia, architektura miasta zachwyca nowoczesnymi rozwiązaniami i modernistycznym stylem rodem z filmów z science fiction. Jednym z symboli Dubaju jest położony na sztucznej wyspie Burji al Arab, jedyny na świecie siedmiogwiazdkowy hotel. Najmniejszy apartament liczy 169 m kw, a największy 780 m kw. W budynku mieści się sieć restauracji, platforma widokowa, pływalnie, baseny do nurkowania, sauny, muzeum, kluby fitness czy kilkupiętrowe akwarium. Ogromne wrażenie budynek sprawia również w nocy, kiedy jest oświetlany zmieniającym barwy światłem.

Dubaj słynie również z największych na świecie sztucznych wysp, które kształtem przypominają liście palmy, stąd nazwa; Wyspy Palmowe (Palm Islands). Pierwszą wyspę zaczęto budować w 2001 roku. Na Wyspach Palmowych znajdują się ekskluzywne domki, hotele, mieszkania oraz liczne atrakcje turystyczne. U podstaw jest budowana najwyższa budowla na świecie Nakheel Tower, który będzie mierzył 1400 m wysokości. Według projektu wieża ma liczyć 200 kondygnacji, a wszystkie piętra będzie obsługiwać blisko 150 wind. Ale jak na razie najwyższy pozostaje Burdź Chalifa mierzący 828 m. Pokoje hotelowe znajdujące się w budynku zaprojektował sam Armani.

Informacje ogólne o Dubaju

Dubaj jest stolicą emiratu Dubaj, jednego z dwóch — obok Abu Zabi — najważniejszych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Miasto Dubaj położone jest na Półwyspie Arabskim w północno-wschodniej części, liczy blisko 2,3 mln mieszkańców, z czego zaledwie 25% stanowią Arabowie. Większość populacji tego miasta to imigranci z Azji Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. W Dubaju mieszka też około 100 tysięcy Europejczyków. Dzięki dobrym posunięciom, nowatorskim rozwiązaniom architektonicznym, imprezom sportowym i rekordom Guinnessa Dubaj jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie.

Dubaj, który w całości nastawiony jest na turystykę zachwyca swoją różnorodnością, przywiązaniem do tradycji i kultury i zachwytem nad nowoczesnością. Na tle pustyni, kamieni i zielonej roślinności roztacza się widok nowoczesnej panoramy miasta. Dzięki zintegrowanemu systemowi nawadniania, można zauważyć, że coraz większe obszary pustynne pokrywają się zielenią. Każdy, kto odwiedzi Dubaj będzie pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. Zanim zdecydujemy się na podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, musimy pamiętać, że jest to państwo islamskie i musimy respektować ich prawo i tradycje.

Kiedy jechać do Dubaju?

Chociaż nadmorskie położenie Dubaju nieco łagodzi upały, najlepszą porą na zwiedzanie tego miasta są miesiące od listopada do kwietnia.

Dubaj loty – praktyczne informacje

Loty do Dubaju z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: . Ceny lotów do Dubaju z Polski wahają się od do PLN. Loty do Dubaju realizowane są z takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Dubaju

W Dubaju jest jedno lotnisko międzynarodowe .

, , , , ,

Comments are closed.