Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

Loty do Kolonii

Historia Kolonii sięga czasów starożytnych – miasto zostało założone w I wieku naszej ery i jest najstarszym ze wszystkich dużych niemieckich miast. Współczesna Kolonia liczy już ponad milion mieszkańców, co czyni ją czwartym co do wielkości miastem Niemiec i największym miastem landu Nadrenia-Westfalia Północna. Wizytówką miasta jest imponująca gotycka katedra z równie imponującymi zbiorami sakralnymi zgromadzonymi w jej wnętrzu. Obejrzeć można też wiele innych obiektów religijnych z różnych epok historycznych. Nie bez powodu Kolonia uznawana jest więc na jeden z najważniejszych ośrodków kultu religijnego w Europie.

Kiedy do Kolonii?

Miasto znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, najlepszy czas na podróże to miesiące wiosenne i letnie, ale Kolonię i wszystkie jej kulturalne atrakcje można z powodzeniem odwiedzać przez cały rok. Obok typowo sakralnych obiektów można zobaczyć intrygujące Muzeum Czekolady. Kolonia to również miasto, gdzie zlokalizowanych jest wyjątkowo dużo browarów. Łącznie jest ich 24 i warzone jest w nich lokalne piwo Kolsch.

Kolonia loty – praktyczne informacje

Loty do Kolonii z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Ryanair. Ceny lotów do Kolonii z Polski wahają się od 78 do 156 PLN. Loty do Kolonii realizowane są z takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Kolonii

W Kolonii jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Kolonii ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.


,

Comments are closed.