Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

03 sie 2020
05 sie 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Stambuł – Lotnisko Atatürk

26 mln podróżnych rokrocznie decyduje się odwiedzić Stambuł. Lotnisko Atatürk, z którego usług korzystają przybywający do miasta, to jedno z największych portów lotniczych w Turcji. Oddalone niecałe 25 km od centrum miasta, upamiętnia pierwszego prezydenta Republiki Turcji Mustafa Kamela Atatürka.

Żeby dowiedzieć się jak dojechać na to lotnisko, odwiedź stronę Atatürk – transport i dojazd.

Odloty

W podróż do Stambułu można wybrać się z następujących krajów: Austrii, Australii, Cypru, Chin, Danii, Indii, Egiptu, Finlandii, Francji, Indonezji, Iranu, Izraela, Japonii, Grecji, Kanady, Kataru, Korei, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Malezji, Niemiec, Pakistanu, Polski, Portugalii, Rosji, Singapuru, Sri Lanki, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Tajlandii,Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W ramach krajowych połączeń można udać się do następujących miast: Adana, Adiyaman, Agri, Ankara, Antalya, Batman, Bodrum, Dalaman, Diyarbakir, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Igdir, Izmir, Kahramanmaras, Kars, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Mus, Samsun, Trabzon, Uşak czy Van.

Plan lotniska Atatürk

Lotnisko Atatürk położone jest w odległości 25 km na zachód od centrum Stambułu. Atutem tego portu lotniczego jest niewątpliwie jego usytuowanie w europejskiej części miasta, w dystrykcie Yeşilköy. Terminal międzynarodowy i krajowy znajdują się w niewielkiej odległości od siebie, co stanowi udogodnienie dla podróżujących. Na terenie portu lotniczego można skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu, dokonać zakupów w sklepie wolnocłowym, w aptece czy sklepach z suwenirami, udać się do fryzjera lub wyczyścić swoje obuwie w specjalnie do tego przeznaczonym punkcie. Z myślą o rodzicach wybierających się w podróż z dzieckiem stworzono plac zabaw. W ramach udogodnień można pozostawić swój bagaż w przechowalni, aby bez zbędnych ciężarów móc podziwiać Stambuł. Lotnisko zostało również zmodernizowane z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych.

Poczekalnia Turkish Airlines na lotnisku Ataturk stambuł lotnisko

Poczekalnia Turkish Airlines na lotnisku Ataturk / fot. http://www.flickr.com/photos/jseita/6225366888/

Terminale

Na terenie lotniska Atatürk znajdują się cztery terminale: krajowy (Terminal 1), międzynarodowy (Terminal 2), cargo (Terminal 3) oraz terminal lotnictwa ogólnego. W 2000 roku odbyła się inauguracja nowego międzynarodowego terminalu, a w miejscu jego dawnej siedziby przyjmowane są połączenia krajowe. Terminale wyposażone są w automatyczny system transportu bagażu, 250 miejsc dokonujących odprawy oraz 41 wejść na pokład samolotu, wszystko to zostało stworzone z myślą o pasażerach, by zapewnić im maksymalny komfort podróży.

Adres lotniska

Atatürk Uluslararasi Havalimani
34149 Yeşilköy,
Istanbul,
Turkey
http://www.ataturkairport.com

Informacje

Wszelkie informacje na temat podróży, lotów i samego lotniska Atatürk można uzyskać pod numerem telefonu: +90 212 463 3000 lub drogą elektroniczną info@tav.aero. Ponadto na terenie terminali rozmieszczone są punkty informacyjne, w których udzielane są informacje również na temat Stambułu, transportu czy rezerwacji hotelu.

Lotnisko Stambuł – parkingi

Na każdym z terminali udostępniany jest parking. Przy terminalu międzynarodowym znajduje się parking kryty przeznaczony na 7 tysięcy miejsc postojowych, natomiast parking pod gołym niebem może pomieścić 1200 samochodów. Koszt pozostawienia pojazdu na jedną godzinę wynosi 9 TL (TL – lira turecka), na trzy godziny 12 TL, na sześć godzin 18 TL, na dwanaście godzin 22 TL, a na całą dobę 29 TL. Nieznacznie można zaoszczędzić, decydując się na parking otwarty. Podróżujący chcący pozostawić swój samochód na okres tygodnia lub dwóch, muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 138 lub 188 TL.

Wypożyczalnie samochodów na lotnisku w Stambule

Trasę lotnisko – Stambuł można pokonać za pośrednictwem wypożyczonego samochodu z jednej z oferującej swe usługi firm: Airport Tur, Alamo, Avias, Avis, Baf Turism, Budget, Dollar, Europark, Europcar, Hertz, Metr Oto, Murat Turizm, National, Sixt, Sun, Thrifty, Ülger Turism. W zależności od marki samochodu oraz firmy, z której usług się skorzysta, koszt wypożyczenia pojazdu na 1 dzień waha się od 30 do 220 EUR.

Dodatkowe informacje

Żeby zorientować się w cenach hoteli i hosteli w Stambule, odwiedź odpowiedni z artykułów: Hotele w Stambule Hostele w Stambule. Znajdziesz tam, między innymi, informacje o hotelach położonych w pobliżu lotniska.
Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości lotów do Stambułu, kliknij w link: Loty do Stambułu
Aby znaleźć więcej informacji o samym mieście, kliknij link: Post to Post Links II error: No post found with id "111121146"

Mapa dojazdu do lotniska

, , , , ,

Comments are closed.