Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

Loty do Waszyngtonu

Waszyngton formalnie nazywany Dystryktem Kolumbii to założona w 1790 roku stolica Stanów Zjednoczonych. Położony pomiędzy stanami Maryland i Wirginia, na lewym brzegu rzeki Potomak, przy ujściu rzeki Anacostia. Na jego terenie znajdują się główne ośrodki trzech gałęzi władzy federalnej, a także naczelne siedziby wielu międzynarodowych organizacji.

Waszyngton charakteryzuje się nietypowym dla amerykańskich miast układem urbanistycznym, którego główną cechą jest promienisty plan zabudowy. Sieć szerokich arterii zbiega się w dwóch centrach, którymi są Kapitol oraz Biały Dom, które to uważane są za najbardziej reprezentacyjne obiekty w mieście. Stanowiąca główny ośrodek handlowy Waszyngtonu – Pennsylvania Avenue to szeroka aleja łącząca oba centra. Równie charakterystyczna dla stolicy USA jest niska zabudowa, odróżniająca ją od pozostałych miast amerykańskich, z którymi jednoznacznie kojarzone są przecież drapacze chmur. Ponadto znaczną część Dystryktu zajmują parki, czyniąc Waszyngton jednym z najbardziej zadrzewionych obszarów miejskich w kraju. Taka mieszanka miejskiej zabudowy z tak licznymi terenami zielonymi nadaje miastu wyjątkowego uroku.

Kapitol Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie loty do Waszyngtonu

Kapitol Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie / fot. http://www.flickr.com/photos/nebulux/6998633748/

Waszyngton jako miejsce ściśle związane z historią Stanów Zjednoczonych, może poszczycić się niewyobrażalną ilością muzeów i galerii, zarówno państwowych, jak i prywatnych. Na szczególną uwagę zasługuje Smithsonian Institution, będący największym na świecie kompleksem muzeów i ośrodków edukacyjno-badawczych, odwiedzanym corocznie przez miliony turystów. Poza tym Waszyngton to również wiele zabytków. Oprócz wcześniej wspomnianego Kapitolu i Białego Domu, szczególnie cenione są również obiekty, takie jak neogotycka katedra św. Piotra i Pawła, kościoły Christ Church, John’s Church, Presbyterian Church, czy wyróżniające się klasycystyczną architekturą gmachy użyteczności publicznej. Najliczniej odwiedzanym miejscem w Waszyngtonie jest National Mall, to wydzielona część parkowa, w pobliżu której wzniesiono rezydencje polityków. Mieszczą się tam również pomniki i budowle powstałe na cześć najważniejszych postaci w dziejach historii Stanów Zjednoczonych, a wśród nich marmurowy Washington Monument, upamiętniający prezydenturę pierwszego prezydenta USA.

Kiedy do Waszyngtonu ?

Stolicę Stanów Zjednoczonych można odwiedzić w zasadzie niezależnie od pory roku, gdyż wilgotny subtropikalny klimat Waszyngtonu, charakteryzuje się warunkami pogodowymi, które można w przybliżeniu przyrównać do panujących na terenie Polski, jednak z wyższą średnią temperaturą powietrza. Z wyraźnymi, czterema porami roku. Wiosna i jesień są łagodne i suche, zimą utrzymują się niskie temperatury i występują opady śniegu, natomiast lato jest gorące i wilgotne, jednakże takie połączenie ciepła z wilgotnością skutkuje możliwością występowania gwałtownych burz, niektóre z nich mogą sprowadzić nawet tornada.

Pod koniec marca w Waszyngtonie zakwitają liczne, japońskie drzewka wiśniowe, podarowane w 1912 roku przez burmistrza Tokio. Kwiaty wiśni symbolizują przyjaźń obu państw. W celu podtrzymania tej symboliki corocznie organizowany jest Festiwalu Kwitnącej Wiśni. Towarzyszą mu różnego rodzaju atrakcje i rozrywki odbywające się w całym Waszyngtonie, natomiast sam widok przyozdobionych kwiatami drzewek nadaje miastu naprawdę niepowtarzalny wygląd.

Waszyngton loty – praktyczne informacje

Loty do Waszyngtonu z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: . Ceny lotów do Waszyngtonu z Polski wahają się od do PLN. Najtańsze loty do Waszyngtonu są obecnie z lotnisk w miastach takich jak .

Przylot do Waszyngtonu

W Waszyngtonie są dwa lotniska .


Pogoda - Stany Zjednoczone, Waszyngton

Dziś 28.02wt 01.03śr 02.03czw 03.03pt
Lekka Mżawka Patchy lekki deszcz Lekki deszcz

15°C 8°C

20°C 14°C

23°C 18°C

12°C 1°C

8°C 0°C
Wiatr 11 km/h Deszcz
0.0 mm
Wiatr 12 km/h Deszcz
11.4 mm
Wiatr 22 km/h Deszcz
3.8 mm
Wiatr 31 km/h Deszcz
17.3 mm
Wiatr 21 km/h Deszcz
1.1 mm

,

Comments are closed.