Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Wyjazdy ekstremalne

Wyjazdy ekstremalne, przygodowe, związane z uczestniczeniem w atrakcjach “o podwyższonym ryzyku” lub po prostu aktywne programy, wymagające od uczestników większego zaangażowania i wysiłku fizycznego stały się w ostatnim czasie popularnym trendem wśród naszych klientów korporacyjnych.

Mad Max USA Mojave Desert

nauka walki z bykiem Andaluzja

Dlaczego? Wydaje nam się, że formuła “zwykłej wycieczki” nawet ekskluzywnej, która tak naprawdę każdy z zaproszonych gości może sobie zakupić sam, jest często dla takich gości mało atrakcyjna. No bo dlaczego szef i/lub właściciel dużej firmy miałby chcieć polecieć na jakąś grecką wyspę z grupą 200 innych zaproszonych “gości specjalnych”, skoro za relatywnie niewielkie pieniądze może sobie taką wycieczkę zafundować sam? Zupełnie inaczej jest gdy oferuje mu się udział w przygodzie, wyprawie lub chociaż kilku wyjątkowych atrakcjach, które samemu trudno by mu było sobie zorganizować…

 

KajmanNaPokładzie_Amazonia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udział w nietypowej, szytej na miarę podróży, jest ponadto dużym wyróżnieniem dla uczestnika, gdyż oprócz kosztów materialnych poniesionych, przez zapraszającego, w wyjazd zostało włożone mnóstwo pracy organizacyjnej, co powoduje, że zaproszony uczestnik czuje się naprawdę wyjątkowo.

Ponadto wspólny udział w podnoszących adrenalinę atrakcjach, wspólne przeżywanie i radzenie sobie z wyzwaniami czekającymi uczestników wyprawy tworzy silne więzi, buduje wzajemne zaufanie, które procentuje po powrocie do kraju.

 

Rafting Turcja

 

Czy wyjazd ekstremalny musi być niebezpieczny?

Poziom “niebezpieczeństwa” zależy oczywiście od programu, lokalizacji i wybranych atrakcji ale także od organizatora wyjazdu i poszczególnych atrakcji. Często wyjazdy “ekstremalne” oznaczają wyjazd do bardzo egzotycznych miejsc, gdzie standardy bezpieczeństwa mogą nie być przestrzegane.

Ważne jest więc np. poleganie tylko na wybranych, sprawdzonych dostawcach w szczególności:

  • przewoźnikach – małe lokalne linie lotnicze, promowe, autokarowe wymagają szczególnej uwagi
  • lokalnych dostawcach poszczególnych usług – raftingi, skoki, zjazdy na linach, quady, jeepy, buggy i wiele innych atrakcji, zwłaszcza w popularnych kurortach turystycznych często organizuje wiele firm lokalnych, natomiast standard ich usług może się drastycznie różnić
  • hotelach i restauracjach – te należące do dużych międzynarodowych sieci są często najbezpieczniejszym wyborem, ale nie pozwalają w pełni poczuć klimatu danego miejsca, lepszym wyborem są więc sprawdzone lokalne hotele, lodge, wille, hacjendy, hotele lodowe czy luksusowe namioty, które same w sobie są pewnego rodzaju atrakcją

Zachęcamy więc do organizowania niezapomnianych, przygodowych wyjazdów z nietypowymi atrakcjami, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.

 

Comments are closed.